Vernik Ünitesi Kalıpları

STRIP PLATE (Strip Plate®) plakaları Yüksek lak baskı kalitesi gerektiren ambalaj kutusu, katalog, ve renkli baskı işlerinde kullanılan çift tabakalı (kesilip soyulması için), ekonomik ve tesirli bir üründür. Baskıya hazırlama işlemi seri ve kolaydır. Kazana kolay yerleştirilir ve kalıbı yıkamak için baskı esnasında durmanıza gerek yok NESSMANN kalıp yüzeyleri mürekkep kabul etmez.

Su-Bazlı akrilik vernikler ve Uv vernikler tüm Spot Coating kalıplarımıza uygundur. Kalıpların yüzeyleri mürekkep kabul etmeyen bir bileşimden yapılmıştır, bu özelliği sayesinde mürekkep birikmelerini ve baskı anındaki kalıp yıkamalarını %99 kesmiştir. Mükemmel vernikleme keskin kenar baskıları ve vernik dağılımını en üst derece ile gerçekleştiren Strip Plate Kalıpları benzeri mamullerden kendini bu özellikleri sayesinde soyutlamıştır. 500.000 ve üstü baskı trajı vermektedir.

Kalıp kesimleri Cad plotterlar ile yapılması tercih edilir. Fakat ayrıca Blue line Fotocoat sayesinde el ile kesim mümkündür.

 

STRIP PLATE® 5 L

(Indirect) Kauçuk baskı sistemlerinde su haznesi veya mürekkep haznesinde kullanılır.

Web offset kalitesine göre aliminyum tabanlı yapılmıştır. Yüzey vernikleme kısmı olarak 85° sertlikte ve 0,55 mm kalınlığındadır. Yumuşak baskı tabakası alttaki kauçukların ve transfer merdanelerin kesilmesine olanak vermez.

 

STRIP PLATE ®5 L 95

0,40 mm kalınlıktan oluşan aliminyum tabanlı kalıptan üretilmiştir. Tüm kalınlık 0,95 mm’dir. İş derinliği şekli 0,55 mm kalınlıktadır. Tam kenar baskılarda mükemmel ve temiz sonuç verir. Her türlü baskıya uygundur.

 

STRIP PLATE® 5 L 85

0,30 mm kalınlıktan oluşan aliminyum tabanlı kalıptan üretilmiştir. Küçük ve ortaq büyüklükteki baskı makinelerinde kullanılır. En geniş ebadı 840x1050 mm. Özellikle taşıma sistemlerinde kullanılır.

 

STRIP PLATE® POLY

(Direct) Direk baskı

Anilox veya normal merdaneli “özel lak baskı ünitesi” ile direkt baskı sistemlerinde (kalıptan direk olarak baskılı malzemeye basma usulü) kullanılmak üzere tasarlanmıştır.

 

STRIP PLATE ®13 KR

(Direct) Direk Baskı üniteleri için

Anilox veya normal merdaneli “özel lak baskı ünitesi” ile direkt baskı sistemlerinde (kalıptan direk olarak baskılı malzemeye basma usulü) kullanılmak üzere tasarlanmıştır.

 

Strip Plate® 13 KR ve POLY Kalıplarının Avantajları

Her iki ürünü Yumuşak yüzeyli kazanlara birleştirmelisiniz. Bunu 0,50 mm ve 2,20 mm kalınlıktaki yine firmamız tarafından üretilen özel tasarlanmış alt kauçuk ile yapabilirsiniz.Unutmamanız gereken bir husus Strip Plate® kaçuklardan farklı bir şekilde kullanılır. Kauçuklar Tüm Baskı kazanına baskı yapar, Strip Plate® yapmaz transfer merdanesindeki vernik bir çizgi şeklinde baskı merdanesine ordanda baskıya yansır.

Bunu önlemek için Üst yüzeyi sadece baskı alanına kadar olan kenar kısımları keserek kalıbın sadece iş olan kısma baskı yapmasını sağlarsınız.

Tüm Kalıpları Özel Solventimiz ile yıkamalısınız, Uv Solventler yüzeye zarar vermektedir.

WhatsApp